About cinsel isteksizlik hastalığı

Ayrıca dış gebeliğin önlenebilmesi için neler yapılabileceği hakkında da bilgi vereceğiz. Eğer siz de dış gebelik hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin!

Son yılarda yardımcı üreme teknikleri ile gebelik oranında artworkış, cinsel yolla bulaşan hastalıkların artması, geçirilmiş pelvik inflamatuar hastalık, ileri yaşlarda gebelik isteminin artması ve daha erken tanı konulmasıyla sıklık artmıştır.  

Dış gebeliğin nedeni kesim olarak bilinememektedir. Bazı durumlarda aşağıdaki sebepler, dış gebelik oluşumuna neden olabilir. Bu durumlar şunlardır;

Eğer ay içinde two kez adet görüyorsanız ya da anormal vajinal kanama yaşıyorsanız belirtilerinizi değerlendirmek için sağlık profesyoneliyle görüşmeli ve gerekli testleri yaptırmalısınız. Hormonal dengesizlikler veya belirli sağlık sorunları gibi diğer etkenler de menstrüasyon süreçlerinde değişime neden olabilir.

Seher Doktorum keseyi görmesine rağGentlemen dış gebelik dedi kürtaj oldum daha sonrasında iç kanamam oldu ve dış gebelik ameliyatı oldum beta değerim kanamadan sonra iki katı yükselmedi.

Tüp bebek tedavi süreci ve tüp bebek tedavisinden sonra dış gebelik hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak Online sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hormonal dengesizlikler veya döllenmiş yumurtanın anormal gelişimi de dış gebelik gelişiminde rol oynayabilir.

Doktor, rektum ile vajina arasında Douglas boşluğu olarak adlandırılan bölgeyi gözlemler. Dış gebelik durumunda bu bölge şişkinleşir, bu da karın boşluğuna kanama ve ardından bu boşluğa kan akışı olduğunu gösterir.

Dış gebeliğin elbette ilk nedeni yumurtanın rahimde değil follop tüplerde tutunmasıdır. Gelişme şansı bu bölgede yoktur. Bu nedenle dış gebelik olarak adlandırılan durumla karşılaşılmaktadır.

Dış gebelikte kendi kendine düşme durumlarına rastlanılmaktadır. Böyle durumlarda genellikle karın içerisine hafif bir kanama olur ve dış gebelik sonlanır.

32 Yorum. Yeni Yorum Emine şan Tüpler bağlı iken dış gebelikte de adet olunur mu aşırı karın ağrısı ile birlikte yani olma ihtimali nedir

Ruh Hali Değişiklikleri: Kısmen nörotransmiterleri (beyindeki kimyasal haberciler) etkileyen hormonal değişikliklerden dolayı hamilelik sırasında ruh hali değişmesi yaygındır.

Doktorunuzla düzenli olarak randevular dış gebelik ekşi alın, düzenli jinekolojik muayeneler ve STD taramaları yaptırın. Sigarayı bırakmak gibi kişisel sağlığınızı geliştirmeye yönelik advertımlar da iyi bir önleme stratejisi olacaktır.

Bu internet site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *